Drakiáda

Dráček s červenými líčky
nežere už princezničky.
Přivázaný na provázku
chodí s námi na procházku.

Tahle podzimní básnička patří k podzimu, jako patří do školní družiny dětmi oblíbená Drakiáda. V pátek 18. 9. sluníčko nás šimralo už od rána svými paprsky, sem tam zavál větříček a černé mraky se honily po obloze. Děti si už ráno přinesly draky různých tvarů a motivů a už se těšily na odpoledne. Po obědě si pohrály na zahrádce mateřské školy a ve 14. 30 hod. se přesunuly společně s dětmi ze školky na louku na Hůrce. Leteckou dráhu měly perfektně připravenou. Nejdříve začaly předletové přípravy. Skládání draků, navazování provázků, masáže dolních a horních končetin a hlavně čekání na vítr. Letos vítr moc nefoukal. Děti musely hodně běhat, aby dostaly dráčky do oblak. Dokonce i ti nejmenší účastníci dráčky alespoň nosili. A už se vznášeli ve vzduchu první draci. Společně se školáky a školkaři pouštěli draky i jejich rodiče, kteří si tak zavzpomínali na dětská léta. Jedna šikovná maminka upekla pro děti levandulové sušenky a jeden šikovný tatínek pro ty, co jim dráček moc nelítal, vyráběl létavky. Někteří odcházeli znaveni domů dříve, než drakiáda skončila. A kdo zvítězil? V drakiádě všichni! Na památku si účastníci odnášeli dračí omalovánky a samozřejmě sladkou odměnu. A jaké krásné draky si děti přinesly, posuďte sami! Fotografie z drakiády.