Drakiáda ve školní družině

Drak
(Zuzana Kopecká)

Koupil si dráček
na nový fráček.
Na každém knoflíčku
bude mít pentličku.
A teď si drak
obletí mrak.

Tahle podzimní básnička patří k podzimu, jako patří do školní družiny dětmi oblíbená Drakiáda. V pátek 30. 9. sluníčko nás šimralo už od rána svými paprsky a sem tam zavál větříček. Děti si už ráno přinesly draky různých tvarů a motivů a už se těšily na odpoledne. Po obědě si pohrály ve třídě a ve 14. 45 hod. se přesunuly společně s dětmi ze školky na louku na Hůrce. Leteckou dráhu měly perfektně připravenou. Nejdříve začaly předletové přípravy. Skládání draků, navazování provázků, masáže dolních a horních končetin a hlavně čekání na vítr. Letos vítr po několika letech opravdu foukal. Děti nemusely hodně běhat. Dokonce některým z nich draci uletěli na nedaleké pole. Společně se školáky a školkaři pouštěli draky i jejich rodiče, kteří si tak zavzpomínali na dětská léta. A kdo zvítězil? V drakiádě všichni! Na památku si účastníci odnášeli dračí omalovánky a samozřejmě sladkou odměnu. A jaké krásné draky si děti přinesly a jak jim létali, posuďte sami! Fotografie z akce.