Drakiáda 2017

Počasí je na draka

(Jan Vodňanský)

Počasí je na draka,

draka ale neláká.

Padaj na něj deště kapky,

raděj by se schoval zpátky.

Každý se ho přestal bát,

že je zmoklý, že je splihlý,

sotva jsme ho schovat stihli

před deštěm a před mokrem.

Usuší se za oknem.

 

Tahle podzimní básnička patří k podzimu, jako patří do školní družiny dětmi oblíbená Drakiáda. V pátek 6.10. sluníčko nás šimralo už od rána svými paprsky a vál vítr. Děti si už ráno přinesly různých tvarů a motivů a už se těšily na odpoledne. Po obědě si pohrály ve třídě, menší se vyspinkaly a ve 14.30 hod. se řadily se svými úžasnými draky před školou. Nad školou krásně svítilo sluníčko a vál příznivý vítr. Někteří dráčci vzlétli už u školy. Společně s dětmi ze školky se přesunuly na louku na Hůrku. Na Hůrce bylo zataženo, vál silný vítr a chvilkami pršelo. Oproti předešlým rokům děti draky sotva udržely. Letos vítr po několika letech opravdu foukal. Děti nemusely hodně běhat. S menšími dětmi pouštěli draky jejich rodiče a prarodiče, kteří si tak zavzpomínali na dětská léta. A kdo zvítězil? V drakiádě všichni! I přes bláznivé počasí si děti dračí odpoledne užily. A jaké krásné draky si děti přinesly a jak jim létali, posuďte sami! Fotografie z akce