Rozsvícení vánočního stromečku

Nastal čas adventu, čas, kdy se začínáme těšit na nejkrásnější svátky v roce „Vánoce“. Děti otevírají adventní kalendáře, pracovité maminky gruntují, připravují vánoční výzdobu, pečou cukroví a tatínkové přemýšlí, kam letos pro stromeček. Už se stalo tradicí, že se scházíme na začátku adventu na návsi před Obecním úřadem a za zpěvu koled a vůně svařeného vína si navozujeme sváteční atmosféru. Letos tomu nebylo jinak. V sobotu 30. 11. poletoval sníh a na návsi se chystal adventní program. Stavěl se dřevěný betlém, chystalo se ozvučení, hasiči z Rosovic chystali výborné pohoštění, zdobili společně s dětmi vánoční strom a návštěvníci si mohli zakoupit nádherné vánoční dekorace, vyrobené dětmi z naší školy a jejich rodiči. Program byl opravdu bohatý. Zazpíval místní písničkář Jiří Řehulka, místní pěvecký sbor pod vedením našeho bývalého žáka Filipa Slavíka a samozřejmě naši malí zpěváci ze školy. Zvolili moderní vánoční písně českých i zahraničních autorů. Po rozsvícení stromečku se obloha rozzářila světelnými efekty ohňostroje. Chtěli bychom moc poděkovat všem, co přišli podpořit děti potleskem a zakoupením vánočních dekorací.